KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14872039
nr 1487 2039
Ellen Wängberg
(1903-1989), Sverige
Oljemålning, "Lindar". Signerad, daterad 1974. Olja på duk, 52x42 cm, yttermått inklusive ram: 54x44 cm
Ellen Wängberg, svensk bildkonstnär född 1903, död 1989.
Utrop:
800 kr
Såld:
100 kr
måndag 22 augusti 2022
kl 19:00:43
15/8 12:27:28
22 aug
Specialauktion Ellen Wängberg
Specialauktion med verk av den svenska konstnären Ellen Wängberg.
Läs mer om Specialauktion Ellen Wängberg
Ellen Wängberg
Läs mer om Ellen Wängberg